Produkty

Potlač Textilu

Ponúkame niekoľko technologických možností potlače na reklamný textil. Každá sa vyznačuje svojimi špecifikáciami,, výhodami, obmedzeniami, charakterom a cenovou hladinou.

Sieťotlač

Sieťotlač je tradičná a relatívne univerzálna technológia na potlač rôznych materiálov. Prednosťou sieťotlače je vysoká viskozita nánosu farby, stálosť farieb a životnosť samotnej potlače. Jej výhodou je možnosť potláčať širokú škálu povrchov, ktoré nie sú ideálne rovné a hladké.

Flex

Flex je najjednoduchšia možnosť potlače textilu. Touto technológiou je možné potlačiť bavlnu, zmes bavlny a polyesteru, polyester, nylon a to už od 1ks. Samotná potlač pozostáva z viacerých krokov. Najskôr sa musí motív vyrezať do fólie na plotri. Potom sa z fólie odstránia časti, ktoré do obrazku nepatria tak, že na prenosnej fólii ostane požadovaný obrázok. Tento obrázok sa na prenosnej fólii položí na textil a lisom sa nalisuje na textil, čo trvá asi 20 sekúnd. Nakoniec po vychladnutí textilu sa prenosná fólia strhne a na textile ostane nalepený požadovaný obrázok. Ak sa obrázok skladá z viacerých farieb, tak každú farbu treba vyrezať z fólie/flocku požadovanej farby a jednotlivé farby sa postupne lisujú na textil.

Flock

Touto technológiou je možné potlačiť bavlnu, zmes bavlny a polyesteru, polyester, nylon a to už od 1ks. Samotná potlač pozostáva z viacerých krokov. Najskôr sa musí motív vyrezať do fólie na plotri. Potom sa z fólie odstránia časti, ktoré do obrazku nepatria tak, že na prenosnej fólii ostane požadovaný obrázok. Tento obrázok sa na prenosnej fólii položí na textil a lisom sa nalisuje na textil, čo trvá asi 20 sekúnd. Nakoniec po vychladnutí textilu sa prenosná fólia strhne a na textile ostane nalepený požadovaný obrázok. Ak sa obrázok skladá z viacerých farieb, tak každú farbu treba vyrezať z fólie/flocku požadovanej farby a jednotlivé farby sa postupne lisujú na textil.

Printflex

Plnofarebná tlač na hladkú fóliu, následné orezanie do požadovaného tvaru a nažehlenie motívu na biele alebo farebné tričko. Umožnuje tlačenie odtieňov farieb a farebných prechodov, ako sú napr. na fotografiách.

Subliflex

Transferová fólia Subli-Flex (Sublimácia termotransfér) je vhodná na potlač pomocou sublimácie na polyester a na svetlý alebo tmavý bavlnený textil. Vďaka fólii Subli-Flex sa nažehlujú napr. obrázky, čísla, nápisy nebo logá na tričká, bundy a pod. v lesklom alebo matnom vzhľade.Potlačenú fóliu je možné ľahko vyrezať podľa kontúr pomocou rezacieho stroja. Oblečenie potlačené fóliou Subli-Flex sa dá vyprať viac ako 50-krát bez toho, aby sa zhoršila kvalita potlače. Fólia Subli-Flex obsahuje polyesterovú vrstvu a prenosovú fóliu.

  • +421 918 808 388
  • golitex@golitex.com
  • Puškinova 616/20
  • 083 01 Sabinov